خصوصیات استخر روباز و استخر سرپوشیده

استخرهای رویاز :

در استخرهای رویاز میزان تبخیر به چند عامل وابسته است. که شامل دمای اولیه آب استخر، دما و میزان رطوبت هوای اطراف استخر و سرعت باد برروی سطح استخر می باشد. هرچه دمای استخر و سرعت باد بیشتر باشد و رطوبت هوا کمتر باشد نرخ تبخیر بالاتر است.

کاور استخر این اجازه را به شما می دهد که سیستم گرمایش استخر را خاموش کنید و همچنین از گردوخاک و ریختن آشغال و رشد جلبک در استخر جلوگیری می کند.

استخرهای سرپوشیده :

شاید منطقی بنظر نرسد ولی در استخرهای سرپوشیده نیز کاور استخر می تواند بسیار کاربرد داشته باشد. زمانی که یک استخر در دوره 24 ساعت گرم شود با قرار گرفتن کاور برروی آب استخر این زمان به یک دوره 8-7 ساعتی کاهش پیدا خواهد کرد که انرژی زیادی را صرفه جویی می کند. چون درطول دوره ای که استخر با کاور پوشیده شده تبخیر ناچیز می شود به همین علت سیستم کنترل کننده رطوبت (اگزاست فن و هواساز) را در این زمان می توان خاموش کرد.

در نتیجه صرفه جویی در هزینه های برق، گرمایش و نگهداری ناشی از آسیب های که به محوطه استخر وارد می شود را شاهد خواهیم بود.
استفاده از کاورهای ایزوترمال گروه فاوارتو به شما این امکان را می دهد تا 35% از هزینه های عملیاتی سالانه شما صرفه جویی شود.

کاور استخر مقرون به صرفه ترین راه جهت کاهش اتلاف حرارت، تبخیر آب و استفاده از مواد شیمیایی است. نداشتن پوشش گرمایی استخر شبیه گرم کردن یک خانه بدون درب و پنجره است که با انرژی بسیار زیادی باید آنرا گرم کرد. در همه استخرها کاور یک ضرورت است که مصرف انرژی کمتر و محافظت از آب در برابر آلودگی را در بر خواهد داشت.