تصفیه آب استخر به روش نوین یونیزاسیون

تصفیه آب استخر به روش نوین یونیزاسیون

به طور کلی این سیستم بر مبنای استفاده از یون مس و نقره جهت ضدعفونی و گندزدایی آب از باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و جلــبک ها می باشد. در این روش یون نقره به منظور از بین بردن آلودگی های باکتریایی و قارچ ها و یون مس جهت حذف جلبک ها به کار می رود. (استـــفاده از مس و نقره به دوران باستان در کشورهای ایران، مصر و رم باز می گردد. آنچه بارز است مردم خواص مس و نقره را در این مورد می دانسته و از ظروف مسی جهت پخت و پز و حتی نگهداری آب و غذا استفاده می کردند. ) مدل های این سیستم به طور کلی در دو حالت مصارف خانگی و مصارف عمومی تقسیم شده اند.

پــس از نصب این سیستم عموما در استخرها و جکوزی های خانگی مصرف کلر بطور کلی حذف شده ولی بنا به توصیه کارخانه سازنده در استخرها به جهت حذف چربی در صورت عدم توانایی سیستم تصفیه در حذف آن توسط اسکـیمرها یا شناور و سرریز کردن آب به داخل کانال گریل اطراف استـــخر و یا جکوزی، فقط تا دو درصد میزان اولیه کلر نیاز خواهد بود که مشــــخص است حتی در صورت مصرف این میزان کلر هیچـــگونه مشکلی برای تجهیزات استخر و یا شناگران بوجود نیامده است.

از سایر مزایای بسیار مهم این روش (همانند روش کلرزنی) وجود باقیمانده یون در آب استخر یا جکوزی می باشد، لذا نیازی به فعال بودن سیستم به طور مداوم نخواهد داشت.به منظور حصول اطمینــــان از عملکرد سیستم علاوه بر انجام آزمایشات میکروبی می توان از تســـت کیـــت مخصوص همراه این سیستم میزان یون مس باقی مانده را اندازه گیری نمود تا همواره از وجود آب سالم بهره مند شـــــــویم. کاربرد روش یونیزاسیــون در استخرهای شنای سرپوشیده، روباز، جکوزیها، حوضچه های آبسرد و آب درمانی، آب نماها و حتی سیستم های آب آشامیدنی بوده و به دلیل نوع عملکرد سیستم مشکلات کمتری را در بر خواهد داشت .

مزایا ی این سیستم را نام می بریم :

1 – اشغال فضای کم جهت نصب.

2 – راندمان بالا در حذف باکتری، ویروس و قارچ.

3 – عدم خوردگی تجهیزات سیستم تصفیه.

4 – عدم تاثیر بر بدن و لباس شناگران.

5 – عدم تولید بو و یا گاز نامطلوب در محوطه تصفیه خانه استخر.

معایب این سیستم عبارت است از :

1 – عدم امکان تصفیه فیزیکی آب .( که با بکارگیری فیلترهای شنی این مساله حل شده است ) .لازم به ذکر است یک سیستم تصفیه کارآمد ضرورتا باید علاوه بر تصفیه شیمیایی آب شامل گند زدایی و ضدعفونی امکان تصفیه فیزیکی را نیز فراهم نماید در سیستم ازن عملا خارج نمودن ذرات ریز و معلق در آب انجام نمی گیرد، لذا استفاده از فیلترهای شنی ، پمپ های تصفیه و مواد شیمیایی منعقد کننده در کنار سیستم ازن یا یونیزاسیون اجتناب ناپذیر می باشد.

2 – نگهداری سیستم ازن و UV و یونیزاسیون با توجه به نوپایی این سیستمها در کشور وعدم وجود تکنسین های کارآزموده و مجرب ممکن است نگهداری این سیستم ها را دچار مشکل نماید. ( شرکت نانوزیست فن آوران اولین ارائه دهنده این سیستم می باشد. ومسئولیت خدمات پس از فروش این در دستکاه را نیز ارائه می دهد. )

3 – هزینه های بالای نصب و راه اندازی این سیستم ها به نسبت تجهیزات متعارف وسنتی .

جهت همکاری در ارائه خدمات تماس بگیرید